cserc.ifro.ir > منوی اصلی
  منوی اصلی     چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403   ورود  
اخبار
321 امین جلسه شورای تحقیقات کشاورزی استان مازندران
چهار شنبه 5 اسفند 1394
321 امین شورای تحقیقات کشاورزی استان مازندران روز شنبه 1/12/1394 با حضور رئیس محترم سازمان در محل سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران...

ارائه گزارشی از فعالیت های پژوهشی پژوهشکده اکولوژی دریای خزر در جلسه شورای تحقیقات کشاورزی استان

321 امین شورای تحقیقات کشاورزی استان مازندران روز شنبه 1/12/1394 با حضور آقای مهندس حیدرپور رئیس محترم سازمان در محل سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

در این جلسه گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی پژوهشکده اکولوژی دریای خزر توسط دکتر پرافکنده ارائه شد. در این گزارش بخشی از سابقه فعالیتهای پژوهشکده در سالهای گذشته ارائه شد که شامل حدود 400 پروژه و طرح مصوب، همکاری در انجام 150 پروژه دانشجوئی در قالب همکاری با دانشگاهها، 40 مورد همکاری با سازمان‌ها و مراکز تحقیقاتی داخلی ، ارائه 1400 مقاله علمی در نشریات مختلف و 70 مورد برگزاری یا مشارکت در کارگاههای آموزشی بوده است. همکاری با موسسات تحقیقاتی خارج از کشورشامل موسسه کاسپ نیوخ، موسسه وینرو، بانک جهانی، انیستیتو علوم دریایی اردم لی، موسسه علوم دریایی سوستی پل اکراین و موسسه علوم دریایی شیر شوف روسیه بوده است.

طی سالهای گذشته 5 نفر از محققین پژوهشکده موفق به معرفی بعنوان پژوهشگر برتر استان مازندران شده اند و در سطح وزارت چهاد کشاورزی نیز 2 محقق تاکنون موفق به کسب رتبه پژوهشگر برتر بوده اند.

در ادامه فعالیتهای پژوهشی پژوهشکده گزارش از پروژه گونه میگوی وانامی در استخر‌های بتونی و خاکی و همچنین مطالعات مربوط به معرفی مکانهای مناسب برای استقرار قفس های پرورش ماهی گزارش مختصر ارائه شد و نسبت به ضرورت تداوم مطالعات مربوط به پایش وضعیت پرورش ماهی در قفس تاکید شد.

در زمینه استفاده از فرصت های ممکن برای همکاری با سایر نهادها به تفاهم‌نامه های امضاء شده با جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران و بنیاد نخبگان استان مازندران اشاره شد. برگزاری منظم جلسات سخنرانی علمی توسط کارشناسان و محققین این پژوهشکده و تصمیم پژوهشکده برای اخذ مجوز انتشار یک نشریه ترویجی از سایر موارد مطروحه بود که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.


تعداد بازديد:690
Copyright (c) 2024 cserc.ifro.ir
Powered by taJan System Co